Unikátní podívaná se včera odpoledne naskytla Liberečanům v rámci Road Show k nejnovějšímu českému filmovému hitu Tobruk. Na náměstí Dr. Edvarda Beneše před libereckou radnicí jich dorazilo několik stovek.

„Moc se mi líbí ti vojáci ve starých uniformách a ty jejich pušky. Taky jsem se na chvíli posadil do jednoho toho starého auta,“ vyprávěl nadšeně dvanáctiletý Lukáš Plachý, který odpolední akci navštívil se svými rodiči.

„Mě asi jako každého tady na náměstí zaujala především dobová technika, kterou už dnes člověk jen tak neuvidí. Je to krásná ukázka a myslím, že několik dalších let, možná desítek let, nebudeme mít možnost nic takového vidět,“ připojil se primátor Liberce Jiří Kittner, který nad Road Show převzal záštitu.

Na náměstí si mohl kromě dobové vojenské techniky prohlédnout také tu současnou, moderní. Ve stanu české armády měli zájemci možnost shlédnout různé válečné dokumenty a také si vyzkoušet své fyzické síly při náborovém cvičení. Program byl prokládán hudebními vystoupeními jazzového Big Bandu z liberecké Základní umělecké školy a také ukázkami bojového umění Musado.

Fronty se tvořily také u horolezecké stěny a především ve stanu, v němž si návštěvníci mohli vyzkoušet přesnost své mušky na laserové střelnici. „Bylo to skvělý. Vždycky jsem si to chtěl vyzkoušet,“ komentoval atrakci další z návštěvníků, jednadvacetiletý obyvatel Liberce Honza Pelc.

Na Road Show dorazil také liberecký hrdina, plukovník Stanislav Hnělička, který se bojů u Tobruku osobně zúčastnil.