Pražská ulice se až do soboty 10. září proměnila v centrum filmového dění. Již čtvrtý ročník úspěšného filmového festivalu KI-NO Liberec nabídne 3 promítací zóny zaměřené na 3 hlavní témata jídlo, módu a design. Jídlo bude součástí stage Fryč, móda stage Brouk a Babka, design stage Ateliér. Diváci se mohou těšit na maratón plný skvělých filmových zážitků v čele s dramatem Steve Jobs, sci-fi filmem Ex Machina či dokumentem Co se nenosí. Návštěvníci se mohou těšit na kulinářské zážitky, které připraví vyhlášená liberecká bistra a kavárny, i na inspiraci z dílen módních návrhářů a designerů. Vstupné se jako každý rok nevybírá.

Festival pořádá spolek Banán, jehož členy jsou architekti ze studia MJÖLK, společně s agenturou BPR Sychrov. Pořadatelé festivalu si vybrali jednu z ikon meziválečné architektury v Liberci, proslulý obchodní dům Brouk a Babka, ze které se stane centrum dění, kde budou v průběhu festivalu po promítání probíhat koncerty a afterparty. V případě špatného počasí se sem přesunou také prodejní místa libereckých bister, kaváren, módních návrhářů i designerů. Promítání však bude vždy probíhat v Pražské ulici a v případě špatného počasí budou k dispozici speciální festivalové pláštěnky.

„Rádi bychom poděkovali městu Liberec za podporu a pozvali všechny fanoušky filmů, skvělých kulinářských zážitků i milovníky módy a designu na třídenní festival KI-NO Liberec 2016. Naším cílem je oživit vyprazdňující se centrum města a vytvořit v něm obývák plný inspirace a zábavy. Témata jsme zvolili záměrně tak, aby odkázala na tradice města a připomněla to, v čem naše město vynikalo, a k čemu se nejrůznější komunity nyní opět vrací. Chceme tedy podpořit a podtrhnout výjimečnost města Liberce," říká Tamara Sopková, produkční ředitelka festivalu.

Festival začíná vždy v 16 hodin, čtvrteční nabídka programu představí ta nejlepší z lokálních bister. V pátek a v sobotu se k nim pak přidají místní módní návrháři a designéři, kteří představí své kolekce a výrobky.

Každý den od 20 hodin se budou promítat tři filmy na třech filmových plátnech. Návštěvníci i náhodně příchozí se mají na co těšit. Festival tak naplňuje to, co si předsevzala původní iniciativa před čtyřmi lety: oživit kulturní dění v centru Liberce.