„Tajně jsem se vplížila na kousek filmu, když se promítal kritikům při novinářské projekci. Měla jsem kapuci nataženou přes hlavu, aby mě nebylo poznat. Po chvíli jsem utekla a na chodbě pak předstírala, že jdu zrovna kolem sálu na toaletu. To aby nevypadalo, že šmíruju, jak se novinářům film líbí,“ přiznala herečka Eliška Balzerová o tom, jak probíhala první projekce nového českého filmu Ženy v pokušení. „Když film skončil, byla jsem v šoku. Novináři tleskali!“ dodala.
Tleskali ovšem i diváci v libereckém multikině CineStar, kde filmoví fanoušci jako první v republice zhlédli v sobotu 14. března novou českou komedii režiséra Jiřího Vejdělka. Ještě před začátkem samotného promítání si o snímku vyprávěla s diváky trojice tvůrců, vedle Elišky Balzerové také herečka Veronika Kubařová a režisér a scénárista Jiří Vejdělek.
„My jsme film ještě neviděli. Uvidíme jej ve středu 17. března v Praze při oficiální premiéře,“ zdůraznila Eliška Balzerová.
Snímek vypráví o milostných eskapádách tří žen, babičky, její dcery a vnučky. Každá je jiná, každá uznává naprosto odlišné hodnoty.
„Je to komedie, a sice komedie bez přívlastků. Prostě ani černá, ani lyrická či jiná, jenom komedie,“ řekl režisér Jiří Vejdělek. „Ženám by měl náš film říci, aby se nebály a vystavily na jaře svou ženskost. Na to se my, muži, po zimě vždycky moc těšíme. Ale poučení o tom, jaké jsou ženy, by měl film přinést i mužům,“ dodal režisér a scénárista.
Část filmu točili tvůrci na Liberecku, v obci Mařenice u Jablonného v Podještědí. V historické chalupě strávili vloni na přelomu září a října celý týden.
„My se v tom filmu tváříme, že je pozdní léto. Přitom hned, jak jsme Mařenice opustili, začalo sněžit. Přišla ta říjnová kalamita. Měli jsme štěstí,“ prozradil Jiří Vejdělek.
Eliška Balzerová v roli koketní a život si plnými doušky užívající babičky vyprávěla, jak se herci při natáčení sami dobře bavili.
„Ke své lítosti v životě ještě babičkou nejsem, a to má můj syn už 34 roků. Tak jsem si jako babička užívala aspoň ve filmu. Je to první filmová babička, kterou jsem hrála. A je hodně jiná, než jsem já,“ řekla.