close Filip Cimburek. info Zdroj: se souhlasem Filipa Cimburka zoom_in Filip Cimburek. „Ve třeťáku jsme měli projekt stavby rodinného domu a ve čtvrťáku pak bytového domu. Měli jsme za úkol naprojektovat bytový dům podle zadání, ale mě se moc nelíbil, tak jsem si ho upravil a s tím upraveným soutěžil,“ vysvětluje Cimburek.

Moderní stavbu projektoval asi půl roku, a to nejen ve škole, ale i ve volném čase doma. Jeho dům uvnitř ukrývá byty velikosti 1+kk, 3+kk a 4+kk a má čtyři podlaží. Dům je podsklepený a jeho součástí je i garážová část.

Do soutěže žáci odevzdávají poster prezentující projekt. Vedle konstrukčních výkresů jsou na něm k vidění také obrázky s vizualizací exteriéru a interiéru objektu. Porota ocenila Filipovo výborné technické a skvělé architektonické řešení projektu bytové stavby.

„Každý, komu navržený dům ukazuji, říká, že by se mu líbil postavený i v reálu. Podle plánu by sice postavit šel, ale protože nebyl projektován na konkrétní místo, není tam zohledněna technická správa nebo rozvody,“ podotýká student.

Oboru stavitelství se bude věnovat i dál. Od září jde studovat pozemní inženýrství na České vysoké učení technické v Praze. „Teď se snažím získávat praxi a zkušenosti v oboru, hlavně v terénu a na stavbách, abych věděl, jak se staví úplně od základu,“ dodává mladý stavitel.