Taška uzavíratelná na zip slouží k přehlednému uložení písemných materiálů a technických i dokumentačních prostředků nutných pro dokumentaci protiprávního jednání, v tomto případě v neoprávněném držení návykových látek. Kufřík pomůže policistům nosit všechny potřebné písemné, dokumentační i technické prostředky potřebné k řešení přestupků na úseku neoprávněného držení návykových látek pohromadě, na jednom místě a přehledně.

„Město Frýdlant je dlouhodobým partnerem projektu Okrskář roku, tedy tradiční soutěže policistů Libereckého kraje, kteří prezentují svoji činnost v přidělených okrscích. A právě během této soutěže nám jeden z okrskářů představil loni svoji vlastnoručně vyrobenou „Fet tašku“, kterou tvořil obal na notebook, ve kterém měl vše nezbytné pro detekci a identifikaci drog v terénu na jednom místě, v jednom obalu. Tento projekt se mi velmi zalíbil a zajímal jsem se, zda mají policisté podobnou Fet tašku i v jiných okrscích. Po zjištění, že nikoli a mají potřebné věci v různých nosičích na různých místech, jsem projevil přání našim frýdlantským policistům speciální tašku pořídit,“ vysvětlil místostarosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Policie. Ilustrační foto.
V příhraničí se zlobí. Nerušte nám policii, pomoci se pak už nedočkáme

Projekt Fet tašky zaujal i vedení Policie ČR Libereckého kraje. „Také nám se ten nápad natolik zalíbil, že jsme se rozhodli Fet taškou, ve které by bylo vše potřebné na jednom místě, vybavit všechny okrskáře v Libereckém kraji. Vyhodnotili jsme ale, že obal od notebooku není nejvhodnějším nosičem a ve spolupráci s městem Frýdlant jsme nechali vyrobit jinou, speciální tašku s variabilním uzpůsobením vnitřního prostoru přesně pro naše účely,“ vysvětlil náměstek ředitele pro vnější službu Pavel Bartoš.

Tento prototyp budou teď zkoušet v běžném výkonu služby frýdlantští okrskáři. „Budeme sledovat, jak se v praxi tato speciálně vyrobená taška, kterou nám dnes předalo město Frýdlant, osvědčí. Pokud se tento model se zipem odolným proti tekutině a tímto rozložením ukáže jako vhodný, vybavíme postupně touto taškou i ostatní obvodní oddělení v kraji,“ dodal Pavel Bartoš. Náklady na pořízení této speciální tašky na technické prostředky a dokumenty k detekci a určování drog jsou zhruba 3 tisíce korun.