Festival propojuje amatérské tvůrce se světem profesionálů stejně jako tradiční řemesla s moderními technologiemi, uměním a vědou. „Téměř vše si na něm lze vyzkoušet na vlastní kůži a mnohé i vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři, tedy kutilové, inovátoři, vynálezci, ale také nadšenci. Je určen všem, které baví tvořit, poznávat a učit se novým dovednostem,” podotkl ředitel festivalu Vojtěch Kolařík.

Na své si přijdou nadšenci robotiky, rukodělných technik, designu, programování či 3D tisku. Do programu se zapojí umělecké školy, DDM, kreativní ateliéry či zástupci Českolipských debrujárů.

Na snímku starosta Kunratic Milan Götz a duchovní otec soutěže Jamparáda Jiří Poděbradský.
Soutěž sladkých dobrot. Kunratice po roce ožijí marmeládami

„Poznáte, jak funguje gravírování či 3D tiskárna, naučíte se upcyklovat plast a vyrobit si nejen z něj, ale i z dalších netradičních materiálů třeba peněženku, dozvíte se více o ekologickém hydroponickém pěstování, výrobě domácí kosmetiky či destilaci bylin,” dodal Kolařík.

Tvořivé dílny a workshopy doplní netradiční interaktivní instalace v podobě řízené vichřice, obřího ocelového kinetického kolotoče Mansterville, výroba vodních raketek a další interaktivní instalace. Více informací o festivalu, který se bude konat v sobotu 18. září, získají zájemci na webu festivalu ZDE