Je středa 13. prosince 15:30 a v Knihkupectví a antikvariát Fryč to bzučí jako ve včelím úle. Od středu obchodu se jako had vlní fronta končící až v Pražské ulici. „Dnes tu má autogramiádu Kovy,“ vysvětluje zdejší brigádnice. Pozorné oko může zaregistrovat plakáty ve výloze a knihu s vyobrazením mladého muže, kterou někteří návštěvníci dřímají v ruce. „První fanynka už dorazila nedočkavě v půl třetí. Svěřila se, že to není její první akce s Kovym a dokonce si připravila pro svůj idol vlastnoručně vyrobený náramek,“ dodává mladá slečna.

Kovyho kniha.Zdroj: Knihkupectví a antikvariát FryčA má pravdu, ve frontě stojí převážně dívky v doprovodu svých rodičů. Teprve později se zvýšil průměrný věk a mezi dívkami šlo sem tam zahlédnout i zástupce mužského pohlaví. Odbyla čtvrtá hodina a zástup lidí se prodloužil až k podloubí na náměstí Dr. E. Beneše. Ani zima a drobné zpoždění neodradily věrné fanoušky. „Kdybych nevěděl, že zde má akce proběhnout, myslel bych si, že se něco rozdává,“ dodává se smíchem jeden z kolemjdoucích.

Najednou se ozve dívčí jekot a do knihkupectví vchází usmívající se Karel Kovář alias Kovy. Míjí nadšený dav a doprovázen pokřiky „Kovy! Kovy!“ míří k vyhrazenému místu a autogramiáda může začít. „Při jeho příchodu se na tváři fanynek objevil blažený úsměv. Podobný tomu, jaký měli jejich rodiče při odchodu,“ dodává se smíchem brigádnice, která sama Kovyho zná. „Pokud porovnám jeho tvorbu s tvorbou ostatních českých youtuberů, tak se mi jeho videa líbí nejvíce. A to i z důvodu, že se věnuje současným tématům, jako např. politice. Je dobrým vzorem pro mladou generaci.“

K nejpopulárnějším videím se řadí jeho parodie na hit Despacito. Má aktuálně přes 7 600 000 zhlédnutí a jeho videa odebírá 641 000 uživatelů.

Řada návštěvníků si donesla knihu z domova, ale byli i tací, kteří si ji kupovali na místě. „Jen během autogramiády jsme prodali přibližně 120 kusů. S předchozím prodejem to činí kolem 200 kusů. Titul láme rekord v prodejnosti a lze ho přirovnat k takovým hitům jako Harry Potter či Deník malého poseroutky,“ dodává zdejší zaměstnanec. 

Autogramiáda skončila kolem půl osmé večer a každý z návštěvníků si odnášel minimálně krásný a hřejivý pocit, že se mohl setkat se svým idolem. „Kovy působil velmi sympaticky a uvolněně. Rozdával úsměvy, fotil selfíčka se svými fanoušky a podepisoval knihy jako na běžícím páse,“ přibližuje průběh akce knihkupec. „Knihu jsem si přála k Vánocům, ale když jsem zjistila, že bude Kovy hostem v libereckém knihkupectví, uprosila jsem rodiče, aby mi ji koupili,“ říká při odchodu mladá fanynka a tiskne si svou čerstvě koupenou a podepsanou knihu k hrudi.