Návštěvníci si mohli prohlédnout vizualizace prostor centra a seznámit se s možnostmi, které tamní centrum nabídne. Na koncertě zazněly například skladby z Cirkusu Humberto, Tenkrát na západě, nebo Tajuplného ostrova a mnoho dalšího. „Vzpomínám na moji babičku, která měla sedmnáct dětí. Rád jsem k ní jezdil, protože měla velký záhon malin, doteď si pamatuji tu sladkou chuť. Na koncert v Liberci se těším,“ podotkl hudebník. „Chce se mi brečet, úplně se mi klepou kolena,“ řekla jedna z návštěvnic poté, co začala hudební legenda s vystoupením.

Písně z filmů a muzikálů zazpívala na pódiu liberecká rodačka a zpěvačka Michaela Mervartová. „Projekt mě zaujal pro svou koncepci, protože i díky svým prarodičům vím, jak je důležité být v kontaktu s lidmi stejného věku. Liberec je mé rodné město a vystupování zde je pro mě velká radost,“ svěřila se.

Mládě zebry bezhřívé
Zoo Liberec přivítala nová mláďata jedněch z nejvíce ohrožených zvířat na světě

Projekt komunitního bydlení RoSa spojený s centrem pro všechny věkové kategorie nabídne už teď nejen seniorům první aktivitu ve volném čase, a to Nordic Walking s trenérkou Jitkou Hadovou. „Zatímco rezidence bude určená lidem, kteří v ní budou bydlet, Centrum RoSa bude otevřené širokému okolí. Bude tak možné do ní už za rok jít třeba cvičit, nebo na nějaký workshop či přednášku,“ sdělila zakladatelka RoSy Anna Ježková.

Na své si přišli i gurmáni. Šéfkuchař budoucí restaurace v komunitním centru Adam Zikmund nabídl ochutnávky svých delikates, například Foie gras s opečenou brioškou a hruškové chutney, Roast beef na asijský způsob, nebo marinovaný losos. Restaurace bude nabízet evropskou kuchyni s vlivem Asie.