„Jako obvykle nám v době takovýchto akcí rostou tržby," potvrzuje servírka z podniku Růžový Panter v ulici Boženy Němcové. „V pátek v úvodní den Eura jsme měli všechna místa zarezervovaná. Kdo neměl zadáno, nesedl si. Bylo narváno. Fandilo se mohutně, a i když Češi s Ruskem prohráli, nějaký velký smutek jsem nepozorovala. Tady se vždycky zapije výhra i prohra."

V Liberci ani v dalších krajských městech se tentokrát nekoná velkoplošná projekce na náměstí, jak tomu bývalo při některých minulých akcích. Pořádající agentura v pátek vše zrušila bez udání důvodů. Na vině jsou pravděpodobně finance, zřejmě se nepodařilo zaručit smlouvy s reklamními partnery, navíc UEFA (Unie evropských fotbalových asociací), která má práva na veškerá vysílání, si letos účtuje 35 Euro za metr čtvereční promítací plochy. V Liberci se měla konat velkoplošná projekce v úterý při utkání Česko Řecko a potom případně čtvrtfinále, ale vše padlo. Výjimkou je pražské Staroměstské náměstí, kde se promítají všechny zápasy Eura 2012, ale tam je provozovatelem jiná firma, než například v Ostravě, Plzni, Liberci, Ústí nad Labem atd.

Fanoušci si ale svá místa vždy najdou. Výjimkou nebyl ani Sport Relax Bar U Talenta vedle stadionu Slovanu Liberec U Nisy.

„Návštěvníci se v pátek vedle shlédnutí dvou fotbalových zápasů Eura mohli i vyfotit s pohárem mistrů ligy, který pro tento den našemu baru zapůjčil FC Slovan Liberec," říká provozovatel podniku Jan Gamper. „A také si prohlédnout originální výstavu fotografií z oslav libereckého titulu, což platí i pro další dny."

Plno bylo v pátek také v klubu Balón naproti terminálu městské hromadné dopravy ve Fügnerově ulici.

"Na všechna místa bylo rezervé," potvrzuje barmanka Jana. „V sobotu, kdy nehráli Češi, jsme také měli rezervace, ale už se našla i volná místa. Ale v úterý při zápase Česko Řecko bude asi zase všechno obsazené, i když jsme v pátek prohráli."

Volná místa se ale našla dokonce i v pátek v herně Jocker v Moskevské ulici, která sice není klasickým sportovním barem, ovšem na dvou televizních obrazovkách v patrech většinou běží sportovní programy.

„Neměl jsem žádnou rezervačku, v Panteru ani v Balónu jsem se nechytal, tak jsem to zkusil v Jockeru," říká fanoušek Jan Krása z Liberce. „Tam jsem si v klidu sednul a díval se, bylo tam pár lidí. Mezi nimi i jeden muž, který si při zápase Česko Rusko objednával pivo a měl ruský přízvuk. Tím se stal podezřelým, ale v průběhu utkání se dlouho nijak neprojevoval. Jenže když dali Rusové gól na 3:1, neudržel se zařval „GÓL!" Kdyby mohly pohledy očí někoho probodnout, byl by asi osmkrát mrtvý. Ale nic se nestalo, my jsme byli po zápase spíš skleslí a vlastně jsme mu gratulovali. Představil se jako Sergej, je údajně z Užhorodu z Podkarpatské Rusi a není výrazným fanouškem Ruska. Jenže prý fandí dobrému fotbalu a Rusáci jsou podle něj zatím na tomhle mistrovství nejlepší."

Jestliže servírka z Růžového Pantera v úvodu tohoto textu mluvila o zapíjení výhry i prohry, o tomtéž by mohla vyprávět barmanka Míša z herny Trumf v Jeronýmově ulici. V pátek, v sobotu i v neděli se jí v podniku sešly party rozjařených florbalistů, kteří předtím absolvovali utkání velkého turnaje v nedaleké Tipsport areně. „Měli trička, šály i čelenky v českých barvách a druhý den se ptali, jak zápasy dopadly," komentoval situaci okolo baru štamgast Milan Šmíd.