Podobný úspěch si připsala také Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, kterou sympatie absolventů vynesly na druhou příčku v oblasti veřejných pedagogických vysokých škol. Bodovaly také Ekonomická fakulta a Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Úspěch a oblibu liberecké Technické univerzity dokládají i výsledky z minulých ročníků ankety, kdy se zmiňované fakulty umístily také na předních místech žebříčku.

„Hlasování Fakulta Roku je prestižní anketou mezi studenty a čerstvými absolventy vysokých škol v České republice, hodnotí kvalitu výuky a prostředí pro výuku. Impulsem ke vzniku projektu byly již v roce 2011 žebříčky českých médií, které srovnávaly různé fakulty vysokých škol podle různých kritérií. Podstatné kritérium, které všem těmto žebříčkům chybělo a stále chybí, je pohled studenta či čerstvého absolventa na svoji školu či fakultu," řekli organizátoři ankety.

Podle nich pohled studenta či absolventa vypovídá o kvalitě výuky a prostředí pro výuku více, než například citace v odborných časopisech či počet zahraničních studentů.

S tím souhlasí i proděkan Fakulty umění a architektury Jiří Suchomel. „Výsledek je potěšující. Pro studenty je důležitý pocit a vědomí toho, že se jim na škole líbí a daří," dodal.