Spolu s ním údajně i jeho někdejšího náměstka Pavla Krenka a dřívějšího tajemníka Sportovního areálu Ještěd Jiřího Zeronika. Jako první tuto informaci zveřejnila Mladá fronta DNES. Policisté jsou přesvědčeni o tom, že přes sportovní areál vyváděli městský majetek. Škoda činí 17,7 milionu korun.

Policie viní jednoho z obviněných ze zneužití pravomoci veřejného činitele a porušování povinností při správě cizího majetku, další z podvodu.
„Ukončili jsme vyšetřování a spis jsme předali na státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby," řekl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. Politiky policie obvinila už loni v září. Policejní spis čítá 4,5 tisíce stran.

Státní zástupce deníku řekl, že bližší podrobnosti k případu zatím uvést nemůže. „Jestli podám obžalobu, nebo zastavím stíhání, ale ještě nemohu říct. Na to je brzy," řekl. Nekomentoval ani jména obviněných.

V kauze hrály hlavní roli příprava areálů na mistrovství světa v lyžování a městská akciová společnost Sportovní areál Ještěd. Přes ni obvinění podle policie převedli v letech 2003 až 2006 pod cenou majetek na třetí osoby, patrně známé a kamarády.