Již tradiční podzimní charitativní akce se bude konat v sobotu 21. října od půl druhé odpoledne v Oblastní galerii Liberec. Současně bude možné dražit také online na www.pragueauctions.com. Záštitu nad aukcí převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Před vlastní aukcí proběhla ve středu 11. října vernisáž výstavy v prostorách Oblastní galerie Liberec. Výstava je přístupná od čtvrtka 12. do úterý 17. října, vstup pro návštěvníky výstavy je zdarma. Všechna díla jsou také prezentována na www.pragueauctions.com nebo v online katalogu na www.euronisa.cz.

Pro letošní 27. ročník benefiční aukce své dílo darovalo 142 umělců a dárců a můžete se proto těšit na výběr ze 169 obrazů, grafik, skleněných plastik, mincí a dalších uměleckých objektů. Mnozí z autorů nám svá díla poskytují pravidelně, současně ale více než 40 autorů aukci podpořilo poprvé. Nabízena budou díla všech uměleckých generací. Věkové rozpětí mezi nejstarším a nejmladším umělcem je 75 let.

Josef Vaníček, Île-de-Sein, linoryt, 500 Kč.Josef Vaníček, Île-de-Sein, linoryt, 500 Kč.Zdroj: Nadace Euronisa

Ke štědrým dárcům patří Stanislav Kolíbal, Jiří Anderle, Tomáš Císařovský, Jiří Černický, Patrik Hábl, Martin Lukáč, Pasta Oner, Kurt Gebauer, Jan Poupě, Monika Žáková, Jan Stolín a skláři Jiří Pačinek, Jan Exnar, Jaroslav Wasserbauer, Tomáš Hlavička a mnozí další.

Benefiční aukce vloni vynesla včetně doprodeje rekordní výtěžek 1 290 000 korun. Každoročně je tato částka po odečtení nákladů rozdělena mezi neziskové organizace v našem regionu, které se se svým projektem přihlásily do grantového řízení. Touto formou Nadace EURONISA podpořila v loňském roce 21 organizací.

Patřila k nim např. Amina – služby pro rodinu s projektem individuálního doučování dětí z pěstounských rodin, Salesiánský klub mládeže z Rumburku na akce pro rodiny, děti a mládež nebo také Spolek střední školy Jana Blahoslava na vybavení učeben SŠ pedagogické a sociálně-právní a SZŠ v Hejnicích.

Družstvo Granát v Turnově uspořádalo den otevřených dveří.
Unikátní milionová souprava a otevřené dílny. Turnovský Granát slavil 70 let

Přijďte si užít nezaměnitelnou atmosféru aukce v krásných prostorách bazénové haly, nakupte si včas vánoční dárky a svou koupí současně podpořte dobrou věc.

Nadace Euronisa založená v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské od svého založení rozdělila potřebným více než 39 milionů korun a podpořila z nich 1756 projektů 340 neziskových organizací. Finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů nadačního jmění, ale i z darů firem a jednotlivců či z benefičních akcí. Další aktivitou je veřejná sbírka „Pozvedněte slabé!“, jejímž patronem je herec Jiří Lábus.