„Dvě postavy smáčené přívalem hustého deště se choulily jedna k druhé, zatím co jejich stroj vyvíjel značné úsilí, aby překonal tu kaluž, jinde zase rozblácené vyjeté koleje, či vykukující lesklý balvan. Posádka bičována provazy vody však zarputile nutila svůj stroj dál a dál k pohybu vpřed,“ řekl tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Dvojice u hranic pašovala na tříkolce léky na drogy. Zadržela je policieDvojice u hranic pašovala na tříkolce léky na drogy. Zadržela je policieZdroj: Policie ČRKdyž řidič tříkolky spatřil vůz Celní správy snažil se ještě přidat. Celníci nejprve s nešťastníky v deštivém počasí soucítili, ale protože jim bylo jejich chování podezřelé, vydali se za nimi.

„Hlídka pracovníků Celní správy zmoklé duo dostihla. Intuice celníků se ukázala jako opodstatněná. V batůžku pod sedadlem tříkolky čekalo na celníky překvapení. Více jak 4 kilogramy pastilek léků, ze kterých by bylo možné vyrobit bezmála tři čtvrtě kilogramu metamfetaminu,“ řekl Robovský.

Případem se okamžitě začali zaobírat kriminalisté z krajského Toxi týmu. Muž, který tříkolku řídil, skončil v policejní cele a za své jednání může skončit ve vězení. Hrozí mu trest od dvou do deseti let.