Rozum stát zůstává nad dvěma případy odložených psů, které právě rozplétají v Azylu Pes v Krásném Lese. Oba jeví známky nesmírné lidské brutality, jež se podepsala na psychice i životě dvou nevinných němých tváří.

První pes se našel v Lázních Libverda uvázaný u stromu. Kdyby si jej nevšimli kolemjdoucí, možná by zde časem zahynul. Na první pohled to vypadalo, že asi pětiměsíční fenka křížence má vadu zadních tlapek, což mohl být důvod jejího odložení. Po převozu do útulku se však ukázalo, že se jen bojí strachy postavit na nohy.

Podvyživený německý ovčák„Kdosi jí musel bít a týrat tak strašně, že jen sedí schoulená na zemi a čeká, co s ní bude. Bojí se tak, že když jí chcete pohladit strachy se počůrá," svěřila se Kateřina Vojáčková, majitelka útulku.

Bobina je přitom ve věku, kdy se povaha psa teprve rýsuje a vhodný majitel by jí pomohl na ústrky osudu zapomenout.

„Místo veselého štěňátka je to třesoucí se klubíčko. Bude to nějaký čas trvat, než bude mít opět důvěru v člověka. Ale trpělivý člověk se dočká," dodává Vojáčková s tím, že první nesmělý kontakt učinila Bobina s dětmi, dá se tedy předpokládat, že k nim si negativní vztah nevypěstovala.

Kostra s kůží

Druhý případ z útulku není o nic méně smutný. Jedná se o zbídačeného německého ovčáka, který pobíhal v Arnolticích. Jeho majitel ho patrně natolik mučil hladem, že pes nevydržel a utekl. Útulek ho stejně jako Bobinu nabízí k okamžitému osvojení, stejně jako v případě fenky však bude od nového páníčka zapotřebí velké trpělivosti.

„Je to v podstatě kostra potažená kůží. Krmíme ho zatím třikrát denně po malých dávkách, abychom mu neublížili," konstatovala Kateřina Vojáčková.

Útulek Azyl Pes Krásný Les má ve svých kotcích momentálně 34 psů, což je o 3 více, než jakou má maximální kapacitu.