Podle Davida Horáčka je zatím předběžné mluvit o konkrétní podobě multiplexu, potvrdil ale, že půjde pravděpodobně o menší projekt, než s jakým přišla do Liberce konkurenční společnost CineStar.

CineStar: Je to ekonomický nesmysl

Ředitel společnosti CineStar Jan Bradáč se přitom nedávno nechal slyšet, že příchod dalšího multikina do Liberce by byl ekonomickým nesmyslem, který by měl ve finále negativní dopad na oba provozovatele.

„Pro oba provozovatele by nastala složitá situace. Jako příklad můžeme uvést Plzeň, která je větší než Liberec a dvě multikina se tam uživí jen velmi těžko. A to má ještě Plzeň tu výhodu, že oba multiplexy jsou od sebe hodně vzdálené a každé počítá s jinou spádovou oblastí v rámci města. V Liberci to platit nebude,“ uvedl nedávno pro Deník Jan Bradáč.

Palace Cinemas: Obě kina si najdou své diváky

David Horáček z Palace Cinemas to ale vidí jinak. „Konkurence v Liberci samozřejmě nastane, ale na základě zkušeností z Brna, kde provozujeme dva multiplexy, víme, že to tak fungovat může. Obě liberecká multikina navíc budou v úplně jiných lokalitách a každé z nich si najde svou klientelu. Naše multikino bude v samotném centru Liberce, CineStar má multiplex na okraji města,“ řekl David Horáček.

Lidé bez aut nebo studenti tak podle něj dají přednost spíše multikinu, které mají na dosah, zatímco lidé z okrajových částí města nebo odjinud zase zřejmě nebudou chtít podnikat cestu do města a zamíří do druhého multikina. Společnost Palace Cinemas si podle Davida Horáčka uvědomuje, že v konkurenčním boji přijde do Liberce až jako druhá, nepovažuje ale situaci za nijak vypjatou.

Druhý liberecký multiplex nebude tak veliký

Bližší informace o podobě druhého libereckého multikina zatím Palace Cinemas nechce zveřejňovat, a to i proto, že s majitelem obchodního centra Forum Liberec stále nemá podepsanou smlouvu. „Věc je pořád v jednání. Můžeme ale říct, že náš multiplex by neměl být tak veliký jako ten první liberecký,“ poznamenal David Horáček.

Společnost Multi Development, která stojí za výstavbou Fora Liberec, se podle marketingové manažerky Lucie Husníkové případného konkurenčního boje se stávajícím multikinem CineStar, potažmo s obchodním centrem Nisa, kde první liberecký multiplex sídlí, neobává. „A to díky poloze Fora, které se nachází přímo v centru města,“ vysvětlila již dříve Lucie Husníková.

Druhé liberecké multikino by mělo vzniknout až ve druhé etapě obchodního centra Forum Liberec, která vyroste na místě dnešního Tesca. Na další multiplex si tak diváci budou muset počkat až do podzimu příštího roku.

První liberecké multikino, otevřené v poslední říjnový den loňského roku v obchodním centru Nisa, se zatím v Liberci zavedlo velmi úspěšně. Za první dva měsíce provozu jej navštívilo přes 75 tisíc diváků. Multiplex společnosti CineStar má osm sálů pro celkových 1249 diváků.