Do soutěže o pozemky s několika výrobními halami se opět nepřihlásil ani jeden jediný zájemce, a to i přesto, že došlo ke snížení vyvolávací ceny ze 75 na 50 milionů korun.

„Zatím není jisté, zda se uskuteční další dražba s ještě nižší vyvolávací cenou, nebo nikoli. Rozhodne se tak do čtrnácti dnů,“ řekla Deníku Jana Horáková z liberecké Konkurzní společnosti, kterou soud jmenoval insolvenčním správcem Litesu.

Areál by se v další fázi mohl začít nabízet po jednotlivých částech, ne jako celek. Kromě hlavního areálu jsou zájemcům k dispozici také další objekty a pozemky, které se nacházejí v blízkosti firmy a které Litesu patřily. Jedná se například o chemický sklad, několik parkovacích ploch, dva rodinné domy, které však stojí v zátopovém území Černé Nisy a také hasičská zbrojnice.

Podle neoficiálních informací mohla případné zájemce odradit ekologická zátěž, která se v areálu objevuje. Průmyslové budovy postupně chátrají. Jsou sice v provozuschopném stavu, ale potřebovaly by výraznější opravy střech, oken, rozvodů sítí a klempířských konstrukcí.

O tom, že elektrotechnická společnost Lites půjde kvůli dluhům do konkurzu, rozhodl loni v květnu Krajský soud v Ústí nad Labem. Firma totiž tehdy dlužila různým věřitelům částku blížící se 365 milionům českých korun. Konkurz byl jediným možným řešením úpadku firmy, která se proslavila především výrobou požárních hlásičů.

Nejvíce dluží Lites České správě sociálního zabezpečení a to něco přes 235 milionů korun.