Po dalším týdnu jsme se opět vrátili s naším seriálem o dobrých kavárnách v kraji do Liberce, kde v poslední době rostou nové kavárny jako houby po dešti. Před pár dny se otevřela další. Luděk Pochman si v centru Liberce (mezi ulicemi Moskevská a Rumunská) otevřel nekuřáckou kavárnu s bio fair-trade kávou, sypaným čajem a bluesovou atmosférou.

Název Small Change Coffee odkazuje k albu, které vydal jazzrockový zpěvák Tom Waits v roce 1976 a také ke stejnojmennému filmu francouzského režiséra Françoise Truffauta z téhož roku. Lehká, uvolněná atmosféra s jazzovou hudbou perfektně doplňuje čistý interiér kavárny, který nový majitel vybavil pěkným dřevěným, navíc pohodlným nábytkem.

Podle provozovatele kavárny jsou jediným místem ve městě, které nabízí bio kávu obchodovatelnou skrze udržitelný obchod, který nezneužívá zpracovatele kávy. Takže dobrý pocit doplní i hutná chuť silné kávy. Kromě kávy nabízí v kavárně sypané i ovocné čaje do konvičky. K teplým nápojům jsou v nabídce vždy domácí koláče. Specialitou je ten tvarohový, tak ho zkuste. Když si k němu dáte cappuccino, dostanete jej za speciální cenu.

Kavárna funguje na bázi „dělám to tak, jak to mám rád já." To znamená, že servis a služby jsou šité na míru lidem, kteří vědí, co chtějí, a ocení kvalitní suroviny a domácí přípravu. Pro pracující je v kavárně k dispozici WiFi.

Vaše názory:"Nejútulnější kavárna v centru Liberce." Michal Majerčík
„Moc hezké posezení s příjemnou obsluhou v nekuřáckém prostředí a s moc dobrou kávou, cappuccinem a kouskem sladkého k tomu. Vřele doporučuji." Iva Votrubcová
„Vzpomínám na vaši silnou (a dobrou) kávu v malém pěkném hrníčku a s radostí oznamuji: PŘIJDU ZAS!" Hana Netol Cesarova