Nyní ale bude město muset zaplatit společnosti 1. Dražební, která prodeje připravovala tři měsíce předem, ze svého rozpočtu sumu 1,5 milionu korun jako odměnu za práci, kterou už vynaložila. „Lidi vůbec netušili, že večer před dražbou zastupitelé prodeje zrušili. Tak normálně přijeli. Přitom už někteří absolvovali prohlídky bytů, mnozí si nechávali na byty, které chtěli koupit, vypracovávat znalecké posudky. To proto, že si plánovali u banky žádat o úvěr,“ řekl předseda představenstva 1. Dražební Vítězslav Hoffmann.

Jak dodal, pro město organizuje jeho společnost dražby už bezmála pět let. Dosud se ale nestalo, aby byl prodej zrušen pár hodin před započetím aukce. „Vlastník má na odstoupení z dražby plné právo. Jen to bylo trochu narychlo a lidé, co přijeli, nám nadávali ,“ podotkl.

Podle primátora Jana Korytáře (SZ) vedení města od dražeb ustoupilo proto, že se nechce městského majetku zbavovat lehkovážně. Například vilu na Masarykově třídě, jejíž vyvolávací cena byla 15 milionů korun, plánuje proměnit třeba na kanceláře. „Město by mohlo tuto nemovitost využít pro své potřeby,“ řekl primátor.