Vozidla, která nechalo město odtáhnout z libereckých ulic a jejich majitelé se k nim nehlásí, se budou dražit 15. července od 10 hodin v sídle Odtahové služby Říha v ulici Krokova v Liberci. Jde o auta bez státní technické kontroly. „Je to už taková naše letní klasika, celý rok čistíme město o vraků a ty, co si nikdo nevyzvedne, jednou za rok dražíme,“ uvedl náměstek primátora pro technickou správu Jiří Šolc.

V nabídce je osmnáct aut, nejnižší podání je 500 korun u Renaultu 19, v seznamu je ale i Audi A4 za 7 tisíc, BMW 330 za deset nebo Ford Transit za 5 tisíc korun. Vozy si bude možné prohlédnout hodinu před začátkem dražby, tedy v 9 hodin v místě konání, složení dražební jistoty se nevyžaduje.

Letos se podobná dražba koná potřetí, v minulém roce se stejným způsobem v Liberci nabízela zájemcům čtyři auta a všechna našla svého kupce. Největší zájem byl o Volkswagen Touran, za kterého nový majitel zaplatil 17 tisíc korun. Celkem se loni vydražilo 20 500 korun.

Výtěžek z dražby půjde na úhradu nákladů za odtah a odstavení vozidla. Pokud se některé auto nepodaří vydražit, bude následovat jeho likvidace. Podrobněji čtěte v odkazu tady.

Autovraky na ulicích můžou občané průběžně hlásit přes aplikaci Marushka Photo nebo na webu města.

Mohlo by vás zajímat: Papírové náměstí ožilo. Tatrhy přilákaly davy, tvůrci ukázali lokální výrobky

Tatrhy 2024 v Liberci. | Video: Jiří Louda