Město v Trojzemí láká na bohatý program a pestrou škálu německých, českých i polských tradic. Ochutnáte potraviny z farmářských trhů, poslechnete si celou řadu hudebních, divadelních i tanečních vystoupení, užijete si sobotní taneční večer s libereckým Big’O’Bandem. Pro návštěvníky je připravena i nezvyklá podívaná, například tradiční vietnamský dračí tanec, science music a další.

V sobotu v podvečer budou oceněny nejkrásnější dožínkové koruny a věnce nebo si můžete užít velký průvod alegorických vozů, který je na programu v neděli ve 13 hodin.

Výstava Zaostřeno na Jizerky.
Výstava v Centru Babylon ukazuje krásu Jizerských hor, proběhl i křest kalendáře

Na dožínkové slavnosti budou z Liberce vypravovány speciální vlakové spoje. Přes den proto vyjede z Liberce do Žitavy každou hodinu vlak a ještě půl hodiny po půlnoci budou mít cestující možnost vrátit se do České republiky mimořádným nočním spojem.

„Saské dožínky jsou každoroční velkolepou událostí. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý festivalový program, kde nebude chybět pestrá směs kulinářských specialit, umění, kultury a výstav. Liberecký kraj samozřejmě počítá se zvýšeným zájmem veřejnosti o tuto akci, a proto připravil ve spolupráci se společností KORID LK kromě běžných vlakových spojů i mimořádný noční vlak ze Žitavy, který 1. a 2. října zamíří do Liberce půl hodiny po půlnoci. Poslední možnost, jak se dostat ze Žitavy vlakem domů, budou mít lidé v nedělí 2. října těsně před půlnocí, a to přesně ve 23.57 hodin,“ uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Další podrobnosti o akci nabízí stránky landeserntedankfest.zittau.de.