Arian AhmadiArian AhmadiZdroj: Se souhlasem Ariana AhmadihoDíky svým zkušenostem a schopnostem se stal členem české reprezentace, která ve hře Dota 2 nedávno ovládla světový šampionát v izraelském přístavním městě Eljat. Strategickou počítačovou hru Dota 2 může podle Ariana hrát každý, ale patří mezi nejtěžší vůbec. Dostat se na vysokou úroveň vyžaduje věnovat hraní hodně času, trpělivosti, nervů a píle. „Já jako hráč trénuji každý den a zabírá mi to veškerý volný čas. Důležité je se naučit a pochopit mechanismy dané hry a mít dobré reflexy a neustále se zdokonalovat,“ zdůraznil mladý muž. 

Samotné mistrovství světa pro něj bylo první obdobnou zkušeností. Nevěděl, do čeho jde, přesto byl nadšený, že může reprezentovat Českou republiku. Lákala ho i vidina zisku nových zkušeností. Nejdříve se hrála skupina, která byla vylosována. Česká republika v ní byla s Namibií, Guatemalou a Maďarskem.

Výstava semestrálních prací studentů 2. a 3. ročníku Katedry designu se zaměřením na návrhářství textilu a oděvu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci.
Půvabné šelmy a síla barev! Mladí návrháři ukázali svůj talent

„Skončili jsme na druhém místě. Prohráli jsme jednu hru s Maďarskem, kterou jsme podcenili,“ popsal dění Arian. Další den se utkali se Švédskem a následně s Izraelem. Tyto země s přehledem porazili 2:0. V semifinále s Kosovem hráli 2:1. Ve finále se utkali se Švédskem, které opět porazili 2:0 a vyhráli tímto celý turnaj. „Výhra pro mě znamenala velkou zkušenost. Radost z vítězství byla neskutečná,“ popsal své pocity člen české reprezentace. Češi si též odnesli finanční odměnu ve výši 10 tisíc dolarů. 

Ariana obecně lákají především strategické hry pro více hráčů, které umožňují komunikovat v reálném čase a hrát s lidmi z různých zemí. „U Doty 2 se mi líbí, že v ní lze vymyslet nespočet strategií, které mohou vést k vítězství,“ upřesnil s tím, že si s oblibou zahraje i PUBG: Battlegrounds. „Chtěl bych dále hrát, zdokonalovat se a vyhrávat další turnaje,“ nastínil své plány do budoucna Arian Ahmadi.