Cestující tak mohou v rámci testu bezplatně využít internet, ovšem za předpokladu, že nasednou do modré tramvaje spoj 42, která je pro tyto účely vybavena WiFi routerem. Tramvaj do Jablonce vybral Dopravní podnik s ohledem na délku tratě a dobu jízdy mezi oběma městy. Během testu teď zkoumá dostupnost internetu v daných lokalitách podél tramvajové tratě, testuje se i objem přenesených dat. „Jde například o informaci, kolik dat spotřebují zákazníci během kalendářního měsíce. Během zkušebního režimu rozhodneme o případném konečném umístění zařízení, aby došlo k co nejširšímu pokrytí vozu, případně celé soupravy," řekl ředitel DPMLJ Luboš Wejnar.

„Po úplné modernizaci tramvajové tratě mezi Libercem a Jabloncem by měla být tato služba zákazníkům již standardem. Teď se v Liberci jedná o úplnou novinku," dodal předseda představenstva Pavel Šulc. DPMLJ už byl několikrát oceněn za svůj inovativní přístup k moderním technologiím. Sítí LTE je v ČR vybaveno zatím jen několik tramvajových spojů v Praze.

„Osobně to asi nevyužiji, mám v tabletu spoustu levných dat, které měsíčně nespotřebuji. Ale určitě to někdo ocení, minimálně jako snahu jít s dobou," poznamenala cestující na této lince Jana Kodešová.