Deníku to potvrdila tisková mluvčí Dopravního podniku města Liberce Martina Poršová s tím, že na podobné dotazy musí v poslední době odpovídat každý den.

„Doprava zdarma by měla sloužit především sportovním fanouškům a lidem, kteří kvůli mistrovství nebudou moci například použít svůj vůz při cestě do zaměstnání,“ řekla Martina Poršová.

„Pokud by totiž neměli tuto alternativu a všichni do města autem vjeli, tak ho udělají neprůjezdným. V tu chvíli by se ale městskou hromadnou dopravou nesvezli ani ti, co mají předplacené jízdné,“ dodala mluvčí s tím, že dopravní podnik se řídí pokyny města a to žádné nařízení, které by společnosti nařizovalo, aby se během šampionátu vracelo předplacené jízdné, nevydalo.

Jak řekl Deníku manažer sekce dopravy Organizačního výboru mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 Tomáš Pochop, bývá bezplatná hromadná doprava v dějištích velkých sportovních akcích obvyklým zvykem.

„Nikdy jsem se nepídil po tom, zdali se během velkých akcí vracelo předplacené jízdné. Ani jsem o tom neslyšel. Jestli ale někomu jde o čtrnáct dní z předplaceného jízdného, tak se asi ozve vždycky. Z našeho pohledu je bezplatná městská hromadná doprava důležitá už proto, aby mohl Liberec během mistrovství normálně fungovat,“ dodal Tomáš Pochop.