Uzavírka na Tržním náměstí odkloní auta i autobusy

Na uzavírku se musí od pondělí 1. dubna připravit řidiči v centru Liberce. Provoz bude omezen na Tržním náměstí a v ulici Durychova. Důvodem je rekonstrukce inženýrských sítí. Jak vyplývá z rozhodnutí magistrátu, provoz na Tržním náměstí ve směru od knihovny do Ruprechtic má být řízen kyvadlově pomocí semaforů, provoz v ulici Durychova od bazénu na Štefánikovo náměstí bude možný jen v tomto směru. Dopravní značení se bude měnit podle postupu prací.

Jak informoval liberecký dopravní podnik na svém webu, uzavírka se dotkne i linky MHD číslo 18, která od pondělí ve směru do centra pojede ze zastávky Žižkovo náměstí ulicemi Vítězná a Masarykova přímo na Šaldovo náměstí. Na lince bude platit objížďkový jízdní řád, autobusy nezastaví na Tržním náměstí ani na náměstí Dr. E. Beneše, naopak budou mimořádně zastavovat na zastávce Průmyslová škola.

Matyáš Veselý
Virtuální svět není pro deskové hry konkurencí. Je to protipól

Výměna parovodu pokračuje v centru, uzavře ulice

Kvůli pokračující výměně parovodu za modernější horkovody dojde od pondělí 1. dubna i k dalším omezením v centru Liberce. „Dojde k uzavření ulice Okružní a části ulice U Nisy a také k částečnému omezení provozu v ulicích Winterova, Jungmannova a Dr. Milady Horákové,“ popsal mluvčí liberecké teplárny Lukáš Jankovský. Veškeré uzavírky budou označeny značkami.

Oprava mostu svede dopravu na rychlostce od Turnova do jednoho pásu

Od pondělí 1. dubna až do konce srpna čeká omezení také na řidiče jedoucí po rychlostní silnici I/35 od Turnova do Liberce, a to kvůli rekonstrukci mostu u Jeřmanic. Informoval o tom krajský mluvčí Filip Trdla. Na pět měsíců tak bude svedena doprava do druhého jízdního pásu. „Ředitelství silnic a dálnic dále plánuje v letošním roce i opravu silniční zdi na komunikaci I/35 před libereckým tunelem a výměnu povrchu vozovky z Liberce na Turnov,“ dodal Trdla.

Lanovka na Ještěd nepojede skoro tři měsíce

Od pondělí 1. dubna až do 20. června nebude v provozu kabinová lanovka z libereckého Horního Hanychova na Ještěd. Informovaly o tom České dráhy, které lanovku provozují. Důvodem je jarní revize a rekonstrukce elektrického zařízení spojeného s výměnou pohonu a zabezpečovacího zařízení. Náhradní spoje nebudou po dobu odstávky zajištěny.

Frýdlantská městská knihovna pořádala Noc s Andersenem. Pro děti byly připraveny soutěže v tajemných prostorách školy, ve které knihovna dočasně sídlí.
FOTO: Děti ve Frýdlantu prožily Noc s Andersenem