Kraj přidal na provoz hřiště

Peníze na provoz hřiště dal proto kraj původně jen do konce června, teď ale radní na mimořádném jednání přidali dalších 30 tisíc korun na prázdninový provoz. „Hřiště bylo v létě hojně navštěvováno, a proto by měl být provoz zachován, řekl hejtman.

Liberecké dopravní hřiště koupil kraj před čtyřmi lety ještě za vedení ČSSD od TJ Slavia Liberec a do jeho modernizace investoval od té doby přes pět milionů korun. Loňský provoz stál 429 000 korun.

„V kraji je desítka dopravních hřišť, která většinou spravují obce, není důvod, proč by tomu v Liberci mělo být jinak, proto se snažíme ho předat městu," uvedl hejtman Martin Půta. Nyní se podle něj vyjednává o podmínkách bezúplatného převodu. „Pokud vše dobře půjde, schvalovat bychom ho měli na konci prázdnin," dodal hejtman.

Radnice má o hřiště ve Zhořelecké ulici nedaleko centra zájem a je připravena investovat i do nutných oprav hřiště, které přijdou podle odhadů na 2,2 milionu korun. „Je třeba opravit střechu, vnitřní technické rozvody, vyměnit okna a oplocení, aby byl zajištěn bezpečný provoz areálu," řekla už dříve primátorka Martina Rosenbergová (ČSSD).

Letos má radnice v rozpočtu připraveno 3,5 milionu korun, je tak schopna platit opravy i provoz hřiště po jeho převzetí. „Buď je můžeme použít na výstavbu nového hřiště ve Vesci nebo opravu stávajícího," konstatovala primátorka.

Hřiště opravovali před 30 lety

Hřiště o rozloze 3500 metrů čtverečních investice nutně potřebuje. Naposledy se výrazněji upravovalo v 80. letech. V dobrém stavu není zejména budova, která slouží jako zázemí. Její vybavení neodpovídá současným požadavkům, je energeticky velmi náročná a nutně potřebuje zateplení.

Nevyhovující jsou toalety a zcela chybí sociální zařízení pro lidi se sníženou mobilitou. Zastaralé je i vybavení hřiště, podle Rosenbergové tam například chybí kruhový objezd. Za ne zcela bezpečný považuje radnice také přístup ke hřišti, který chce rovněž upravit.