Změny se dotknou především křižovatek na Šaldově náměstí a Zámeckém náměstí. „Dopravní úpravy bychom chtěli mít hotové do konce prázdnin. Všechny práce, které bychom museli dodělávat během září, by už byly, vzhledem k provozu, velmi složité,“ řekl Deníku projektový manažer investorské společnosti Plaza Centers Jan Hais.

Na křižovatce na Šaldově náměstí přibude ve směru od Palachovy ulice jeden jízdní pruh, takže vozidla odbočující vpravo už nebudou brzdit auta jedoucí rovně. V této souvislosti dojde také k úpravě semaforů a posunutí bezpečnostního ostrůvku. U Zámeckého náměstí pak přibude zcela nová světelná signalizace.

„V úvahu přicházelo více variant, ale tyto vyšly z matematického modelu a mikrosimulace jako nejvýhodnější. Ideální řešení dopravy v centru neexistuje, ale tahle varianta dopravě alespoň ulehčí,“ konstatoval před časem vedoucí odboru dopravy libereckého magistrátu Pavel Rychetský. O řešení přestavby křižovatek se stejně jako v případě výstavby obchodního centra Liberec Plaza postará společnost Kajima.

Autobusy MHD budou i po výstavbě centra Liberec Plaza dál jezdit po kolejích. „Díky této variantě se daří eliminovat fronty v Palachově ulici,“ podotkl Rychetský.

První návštěvníky by mělo obchodní centrum Liberec Plaza přivítat na podzim letošního roku.