Desítky policistů a hasičů zaměstnal cizinec, který anonymně ohlásil, že se na nádraží v Liberci nachází bomba. O strachu lidí, kteří byli v ten čas zrovna na nástupištích se nedá ani mluvit. Policisté nenechali nic náhodě a místo okamžitě uzavřeli a prohledali. Více jak třicet lidí bylo evakuováno. Žádnou bombu však nenašli.

„Hasiči uzavřeli příjezdové silnice k nádražní hale a prostor Nákladní ulice byl evakuován, taktéž celá drážní budova a nástupiště. Celkem jsme evakuovali pětatřicet osob, z toho 2 děti," uvedla mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

Několik dlouhých hodin nejezdily vlaky ani tramvaje a autobusy.„K evakuaci hasiči využili svůj speciální autobus, který na místo dorazil z jablonecké stanice," podotkla Štrauchová. Nádraží poté prohledávali policisté se speciálně vycvičeným psem pro vyhledávání výbušnin.

„Na místě byly všechny složky Integrovaného záchranného systému. V půl desáté večer byla akce ukončena. Žádná bomba se nenašla," řekl policejní mluvčí Petr Kmínek. Kdo anonymně oznámil, že je na vlakovém nádraží bomba a takto vystrašil desítky lidí a zaměstnal spoustu policistů a hasičů, se podařilo zjistit ještě tentýž večer.

čtěte také: Policisté uzavřeli prostor vlakového nádraží kvůli bombě

„Již ve večerních hodinách se na tísňovou linku 158 ozval sám volající, který vyhrožoval uložením výbušniny. Policejní hlídka muže zadržela. Jedná se o 40letého cizince dlouhodobě žijícího v Čechách," konstatovala komisařka Jana Světlá.

Muž je v policejní cele a probíhají výslechy a další standardní úkony trestního řízení. „Muž není pro policii neznámý, v minulosti byl již za obdobný skutek odsouzen, tedy policií vypátrán," dodala Světlá.

Čtyřicetiletý cizinec je podezřelý z trestného činu šíření poplašné zprávy. Hrozí mu až tři roky za mřížemi. „Při tomto zásahu policisté úzce spolupracovali s hasiči Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a strážníky Městské policie Liberec," podotkla na závěr komisařka Jana Světlá.