„LIS nově zavedla službu konverze, nebo-li rozpoznání textu, tištěných a skenovaných dokumentů, například z formátu PDF do formátu Word na dálku, prostřednictvím emailu,” upřesnil náměstek pro ekonomiku a předseda představenstva LIS Jiří Šolc (Liberec občanům).

Stačí, když lidé přijdou s papírovým dokumentem v ruce do centra ve Frýdlantské ulici. „Pracovník v Kartovém centru papírový dokument naskenuje a odešle na speciální email Liberecké IS, kde jej server převede do Wordu, s rozpoznanými slovy i diakritikou, a pošle zpět do emailové schránky zákazníka. S daným dokumentem se následně pracuje jako s každým jiným, lze jej dopisovat, ukládat, převádět a podobně,“ vysvětlil Jiří Pilný, zástupce ředitele LIS.

I s oskenováním dokumentu vyjde převod jedné stránky na 4 koruny.

Pro pracovníky radnice a všech městských společností nabízí LIS službu na elektronickém principu. Dokument si pracovníci sami naskenují a odešlou na email. Vzápětí se jim vrátí dokument v podobě Word, se kterým mohou pohodlně pracovat. Nová služba šetří magistrátu i náklady.

„Většině z nás se jistě někdy stalo, že jsme potřebovali převést papírový dokument do editovatelné podoby, například Wordu. Ale přepisování je příliš zdlouhavé. Díky naší nové službě lze tento problém řešit mnohem jednodušeji a elegantněji bez dlouhého a náročného přepisování,“ dodal Jiří Pilný.