Malá Natálka z Liberce je od narození těžce postižená, sama se neposadí, nepostaví, ani neudrží hlavičku. Má kombinaci závažných zdravotních problémů doplněných epilepsií. Liberečtí dobrovolníci proto založili sbírku na nákup zdravotních pomůcek a peníze vybírají jak online, tak připravili dobročinný bazárek s oblečením a doplňky.

"Na stojanech visí krásné kusy oblečení, mnohdy značkové, které darovali soukromí dárci ze svých šatníků. Celkem se sešly stovky kusů oblečení, obuvi, doplňků. Na bazárku se objevily i luxusní večerní šaty, obleky a bundy pro nadcházející zimní sezónu," popsala jedna z organizátorek Lenka Miřejovská.

Akce je doplněna o prodej "Natálčino macrame", líbivých, ručně vyráběných dekorací původní technikou. Výtěžek z bazárku putuje na sbírku "Pohodlnější život pro nemocnou natálku" na portále znesnaze21.cz.

Dobrovolníci organizují sbírku pro nemocnou Natálku z Liberce. Ve čtvrtek 24. listopadu můžete zajít do bazárku v Palachově ulici a podpořit sbírku koupí něčeho pěkného.Dobrovolníci organizují sbírku pro nemocnou Natálku z Liberce. Ve čtvrtek 24. listopadu můžete zajít do bazárku v Palachově ulici a podpořit sbírku koupí něčeho pěkného.Zdroj: Se svolením organizátorů

Pokud nestihnete přijít, můžete tam přispět přímo. Dvouletá Natálka je imobilní, maminka ji nosí v nosítku do bytu v 2. patře bez výtahu, nebo vozí ve speciálním rozměrném kočárku. Ten ale zabere celý kufr starého rodinného vozu, a navíc se do něj musí složitě rozkládat a následně znovu skládat. Auto Natálčiných rodičů navíc nemá Isofix, který je potřeba pro speciální autosedačku, která zabrání klimbání Natálčiny hlavičky. I proto je cílem z nasbíraných peněz pořídit nové auto, které bude pro převoz Natálky vhodnější.

Ke všem zdravotním komplikacím, které vznikly tím, že Natálčina maminka prodělala ve 20. týdnu těhotenství mononukleózu a dítěti v bříšku se přestal vyvíjet mozek, se přidružily i další problémy jako například KISS syndrom, epilepsie a jiné. Natálka je tedy stále na úrovni 2-3 měsíců a je ležák, nosí brýle a naslouchátko a čeká ji operace šilhajícího oka. Současná léčba ale pomohla částečně zvládnout epileptické záchvaty. Na první pohled byste na Natálce možná nepoznali, jak špatně je na tom zdravotně.

Kde můžete pomoci
Podpořit Natálku a její rodinu můžete na webových stránkách sbírky nebo koupí Macrame na facebooku.