Starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok) byl přitom jedním z těch, kteří měli před lety odsun trhů z náměstí na svědomí. „Měl jsem tehdy problém hlavně s krabicemi, auty a estetikou trhů, tentokrát se to snad podaří udělat lépe. Budeme klást důraz právě na estetiku, aby stánky byly stejné a barevně sladěné. A také na prodej místních produktů," řekl Hocke.

Trhy bude provozovat soukromá společnost Pojizerské farmářské trhy, která podobné akce dělá i v Mladé Boleslavi nebo Mnichově Hradišti. To však některým zastupitelům vadí. „Náklady nese město, zisk jde firmě. Radnice jí má zajistit odvoz odpadů, dodávku elektřiny i WC. Proč město nepořádá trhy samo? Nejde mi to dohromady s naším vlastním městským podnikáním v Kulturním centru, kde provozujeme občerstvení," podivuje se Jiří Mikula (TOP 09).

Jiným zastupitelům zase vadí umístění trhů. „Přes náměstí vede hlavní dopravní tepna městem, je zde minimum parkovacích míst a volného prostoru, není to ideální lokalita. Vrátila bych je tam, kde byly původně na Mariánské náměstí," říká Šárka Červinková (ČSSD) s tím, že by rovněž upřednostnila, kdyby trhy provozovala městská organizace nebo aspoň místní živnostníci.