„Nyní ještě máme skladem, ale už doprodáváme. Sirup je limitován pouze časem pro letošní léto, protože okurka je typická pro léto. Osobně bych nechtěl pít nápoj z ní v zimě,“ vysvětlil jednatel firmy Kitl Jan Vokurka.

Na jaké další novinky se lidé mohou těšit, Vokurka neprozradil. „Teď to ani nevím. Ve hře je několik variant, navíc vývoj nového produktu trvá i rok. Tak dlouho vznikal i Syrob okurka. Okurka je navíc velmi těžká na uchopení, chová se nevypočitatelně. Jsem proto rád, že jsme mohli přijít první se zeleninovým sirupem v bio kvalitě,“ doplnil Vokurka.

Na druhém místě v soutěži se umístila malinová marmeláda Jana Kakose z Českého ráje. Výrobce bodoval v minulosti v řadě soutěží. Například vyhrál Nejlepší marmeládu Českého ráje.

Třetím místem ocenila porota Třináctku z Pivovaru Rohozec. Ten letos získal řadu ocenění i na World Beer Seal 2019 (Světová pivní pečeť). V silné konkurenci pivovarů z celého světa si odvezla rohozecká Třináctka absolutní vítězství. K tomu regionální pivovar získal vítězství v kategorii lehkých piv rohozecký Skalák Czech. „Vloni jsme zabodovali na mnoha pivních soutěžích a degustacích. Letos jsme začali velice dobře,“ podotkl ředitel Pivovaru Rohozec František Jungmann.

ROZHODUJE CHUŤ

Porota letos posuzovala 75 výrobků v devíti kategoriích. Hodnotila zejména chuť, vůni a vzhled. Preferováno bylo využití místních surovin či tradice výroby. „Snažíme se vyzdvihnout zajímavé regionální výrobce a upozornit na dobré potraviny z místních zdrojů,“ uvedl krajský radní Jiří Löffelmann, jehož resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova soutěž připravuje.

Označení Výrobek Libereckého kraje 2019 dále ponesou vepřové maso na kmínu z firmy Podkrkonošská uzenina, zrající ovčí sýr od Michala Sabáčka z Nové Vsi, moravský koláček od Ivany Hollanové z Mimoně. Nálepku dostala i tartaletka s ovocem z Jizerských pekáren, jablko s mrkví z Moštovny Lažany a medvědí česnek v přepuštěném másle od Martiny Papežíkové z Turnova.