„Vyjížděli jsme hlavně v pátek, evidujeme zhruba třicet výjezdů k zatopeným sklepům a podobným případům," uvedl důstojník libereckých hasičů Petr Štajnc.

O víkendu hladiny řek ustoupily. Pouze v sobotu v časných ranních hodinách hrozil první stupeň povodňové aktivity v Železném Brodě u rozvodněné Jizery. Napršelo zde až 40 mm srážek. „Největším problémem jsou ucpané propustky, které nikdo celý rok neudržuje a pak přijde jednorázový déšť a k tomu ještě tání sněhu a voda teče, tam kam nemá – do zahrad a sklepů," mínil Petr Štajnc. V neděli se již všechny hladiny řek dostaly do normálu.

„Jsem přesvědčen, že devadesát procent hlášení zatopení je způsobené špatnou údržbou propustků," dodal liberecký řídící důstojník hasičů.

Podle meteorologů se budou teploty v nejbližších dnech vracet k nule. K dešti se také přidá sněžení. Ojediněle může mrznout.

Od čtvrtka by měl déšť ubývat a sněžení bude sílit.„Zatím nemáme hlášené žádné výstrahy. Povodně hrozí při velkém oteplení, tání a dešti. To je nejhorší kombinace," doplnil Petr Štajnc.⋌