Nejvýhodnější je nyní nakupovat hlavně oblečení. V některých prodejnách jej nabízejí i se slevou 70 – 90 procent. „Slevy u nás již propukly a potrvají do konce ledna. Až o polovinu levněji pořídí zákazníci v hypermarketech a obchodních domech vybrané zboží v odděleních hraček, papírnictví, domácích potřeb a vánočních dekorací. Ještě výhodněji mohou zákazníci nakoupit oděvy. Vybrané oblečení Tesco prodává až se sedmdesátiprocentními slevami,“ informovala mluvčí společnosti Tesco Stores Eva Karasová.

Přesvědčit se mohou lidé na vlastní oči třeba v libereckém obchodní domě Tesco. Například tričko, které ještě před pár týdny stálo třeba téměř 400 korun, je nyní v nabídce zhruba za stokorunu.

Výhodně u prodejců oblečení lze pořídit nyní celý zimní sortiment, od kabátů a bund, přes kulichy či svetry až po obuv. „Povánoční slevy jsou každoročně oblíbené. Využívají je zejména zákazníci, kteří nestihli nakoupit před Vánoci, nebo ti, kterým záleží na co nejnižší ceně. Díky povánočním slevám se také stává trendem darovat pod stromeček hotovost nebo dárkovou poukázku, kterou obdarovaný může využít právě i v době největších slev,“ říká Monika Labudíková, marketingová manažerka Tesco Stores.

Výprodeje lidé skutečně vítají a někteří na ně dokonce čekají. „Počítala jsem s povánočními výprodeji oblečení, dala jsem si na stranu nějaké peníze a už mám první nákup za sebou. Myslím, že jsem oproti třeba začátku prosince ušetřila kolem dvou tisíc korun,“ zhodnotila Dana Námezníková, které vyrazila za nákupy do OC Nisa v Liberci. Tady například hned 26. prosince zahájil zimní výprodej řetězec Marks and Spencer. Výbavu na zimní sporty za poloviční ceny zde dále vyprodává obchod Alpine Pro a mnozí další.

Rádi ale lidé vyráží za slevami třeba i do prodejen domácích kutilů, jako jsou OBI nebo Baumax. Například v OBI mají celý poslední prosincový týden pro zákazníky nabídku možnosti koupit jakýkoliv výrobek se slevou 20 procent.

Obchodníci využívají ale i blížícího se Silvestra. Nakupující lákají na slevy zejména u alkoholu a dalších nápojů, které často nabízí v akci jeden plus jeden zdarma apod.