„Vzhledem k tomu, že vrcholu epidemie bylo už dosaženo a vývoj ukazuje návrat k neepidemickým hodnotám, s okamžitou platností ruším zákaz návštěv na všech odděleních,“ uvedl lékařský ředitel Krajské nemocnice Jaromír Hons.

Nemocnice zakázala návštěvy na konci letošního ledna nejprve na vybraných odděleních, na začátku února pak následoval úplný zákaz. Důvodem byla epidemie akutních respiračních infekcí. Ta je podle nejnovějších údajů krajských hygieniků na ústupu.

„Nemocnost v Libereckém kraji klesla o 19,5 %, přesto ale zůstává nad celorepublikovým průměrem,“ informovala mluvčí liberecké krajské hygienické stanice Zuzana Balašová. V okresech Česká Lípa, Jablonec i Semily už se o epidemii hovořit nedá, výjimkou je Liberecko. „V okrese Liberec evidujeme zvýšené hodnoty lehce nad epidemickým prahem, na kterých se nejvíce podílejí děti do 14 let,“ doplnila mluvčí.

Pacienti se i přes konec zákazu mohou v obou nemocnicích setkat s dílčími omezeními. „Vyhrazujeme si právo realizovat preventivní protiepidemická opatření ve vztahu k oslabeným osobám, u kterých by nákaza mohla znamenat zhoršení jejich zdravotního stavu, nebo dokonce ohrožení života,“ uzavřel lékařský ředitel Hons.