„Je to vážně hrůza. Mnoho našich zákazníků nám už během léta říkalo, že jsou v Hejnicích naposledy. Tudy už prostě jezdit nechtějí," postěžoval si Miroslav Eliáš z Autokempu Hejnice. Tankodrom před vlakovým nádražím v Raspenavě začíná být trnem v oku i pro zastupitele Hejnic. „První žádost o prošetření stavu jsem adresoval 12. listopadu na odbor dopravy Libereckého kraje," sdělil Deníku Jaroslav Demčák, místostarosta Hejnice. Podle odboru dopravy však není stav krajské silnice tak havarijní, jak místostarosta upozorňuje.

Oprava je tak nespíš stále v nedohlednu. „Žádný termín slíben nebyl. Navíc bylo slíbeno, že se vše vyřeší kompletní rekonstrukcí silnice z Frýdlantu do Hejnic a Bílého Potoka, ale to se tu už slibuje dva roky a stále se na ni ještě ani nesáhlo," dodal Demčák. Po nevyhovující objízdné trase přitom mělo jezdit jen pár týdnů.

Podle nově zvoleného radního pro dopravu, Vladimíra Mastníka, je v současné době na seznamu zhruba 105 komunikací, které je potřeba opravit. „Co se opraví určuje pořadník," vysvětlil Vladimír Mastník a dodává: „Samozřejmě je naším zájmem mít všechny cesty v pořádku."

Na silnice v havarijním stavu by podle Demčáka mělo jít v příštím roce zhruba 630 milionů korun. Polovinu zafinancuje stát, zbytek Liberecký kraji. Samotný radní za dopravu se chystá v příštím týdnu objet problémová místa a posoudit stav krajských silnic na Frýdlantsku nebo Chrastavsku.