Chceme ovlivňovat dění v Liberci, vzkázali studenti z místního Parlamentu mladých vedení města. A to o pomoc studentů stojí. Podepsalo s nimi proto společné memorandum o spolupráci.

HLAS MLADÝCH

Co to v praxi znamená? „Scházíme se jednou za dva měsíce s radními, účastníme se schůzí výborů a veřejných komisí,“ popsal Matyáš Moc z Parlamentu mladých.

Ilustrační foto.
Bankomaty nejsou. Vybírat hotovost musejí lidé jezdit jinam

Toto zájmové sdružení funguje v Liberci už téměř dvacet let. Za tu dobu se v něm obměnily desítky členů. Parlament pořádá pro své vrstevníky besedy a debaty, a to včetně předvolebních. Mezi jeho největší úspěchy patří loňské otevření volnočasového parku v Komenského ulici. Tomu předcházela dlouhá série příprav, shánění peněz, vyřizování povolení a právě také komunikace s vedením Liberce.

„V podstatě jsme takovým hlasem mladých, jejichž zájmy se snažíme zastupovat,“ shrnul Moc.

ABY ZŮSTALI V LIBERCI

Město prý názory mladé generace zajímají. „Vzájemná spolupráce umožní rychlejší komunikaci s mladšími obyvateli, získání jejich zpětné vazby, zjištění jejich potřeb a zásadní pohled na budoucí podobu města,“ potvrdil primátor Liberce Tibor Batthyány.

Cílem podle něj je, aby mladí lidé neopouštěli Liberec, ale naopak tu měli větší potřebu zůstat a aktivně vylepšovat zdejší veřejný prostor.

Parlament mladých je volnočasová aktivita při libereckém DDM Větrník.

Finalistky MISS Liberecký kraj 2018.
Deset dívek se utká o titul Miss Libereckého kraje. Vy můžete zvolit Miss Press