Přes most podle nich totiž chodí hodně zaměstnanců firem z blízké průmyslové zóny. „Pokud město most strhne bez náhrady, budou muset více než dvě stovky zaměstnanců firem průmyslové zóny objíždět kus Liberce pomocí MHD místo toho, aby to měli lidé do práce přes most pár minut,“ zdůraznil šéf krajského sdružení Asociace samostatných odborů Milan Šubrt.

Jak doplnil, ve firmě Denso probíhá nyní mezi zaměstnanci průzkum, zda jim bude most chybět. Podnik spolu s odbory jedná už i s ostatními firmami v průmyslové zóně, aby se připojily k výzvě, že buď by mělo město most opravit, anebo místo toho starého postavit náhradní lávku pro pěší a cyklisty.

„Příští týden spolu s Densem vydáme oficiální stanovisko. Za mnou chodí lidé a ptají se na to, jak je možné, že na mistrovství v lyžování město Liberec peníze mělo, ale na jednu lávku přes železnici už nezbývá? Kdyby teď bylo před volbami, tak by podle mého názoru lávka přes trať už dávno stála,“ dodal Milan Šubrt. Petici pro zachování nadchodu nad tratí podepsalo už více než 800 lidí.

ČTĚTE TAKÉ: