Informovala o tom mluvčí nemocnice Barbora Silná. Je to třetí dítě, které bylo do tohoto babyboxu od jeho instalace v roce 2008 odloženo. Personál dětského oddělení upozornila signalizace schránky kolem 05:00 na vložení dítěte. "Miminko je zdravé a váží 3,5 kilogramu. Chlapeček měl podvázaný pupečník a byl zabalený do pleny," uvedla vrchní sestra dětského oddělení liberecké nemocnice Petra Plašková.

U dítěte podle ní nebyly žádné další dokumenty ani dopis. V Česku je 60 schránek, kam mohou lidé anonymně odložit své zpravidla novorozené dítě. Liberecké miminko je 106., které v nich zdravotníci našli. První babybox byl otevřen v roce 2005 v sídle soukromé kliniky GynCentrum v pražském Hloubětíně, zatím poslední na konci února v nemocnici ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. V Libereckém kraji jsou tři schránky - v Liberci, nedalekém Jablonci nad Nisou a od loňského roku také v České Lípě.
Babybox je v podstatě novorozenecký inkubátor přístupný z vnější strany budovy. Ve chvíli, kdy je do něj dítě vloženo, zapne se vyhřívání a ventilace, a s mírnou prodlevou i alarm, který upozorní zdravotnický personál. Schránky jsou umístěny tak, aby se ženy nemusely bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí. Mají ale i své odpůrce. Podle Výboru OSN pro práva dítěte odporují pěti článkům Úmluvy o právech dítěte, například právu na totožnost, státní příslušnost a možnost znát své rodiče.