V době, kdy většina obchodníků nabízí různé slevy a podporuje tak nákupní šílenství, nabídl tento řetězec nejen s drogistickým zbožím svým zákazníkům pocit podílet se na něčem smysluplném. V pátek 29. listopadu se v prodejnách s logem dm nakupovalo s cílem, aby byl obrat co nejvyšší. Pět procent z toho totiž má jít na podporu občanských aktivit směřujících mezi seniory a jejich vnoučata. A bylo znát, že na tento způsob charity a podpory zákazník slyší. Díky vstřícnosti vedení dm jsme mohli slíbit, že mezi 70 subjektů do českých a moravských okresů rozdělíme rovné dva milióny korun.

V některých okresech se přihlásil jediný zájemce o finanční dar ve výši 28 600 korun, v jiných je přihlášených projektů více. A jak jsme slíbili, o jediném vítězi v každém okrese rozhodnete vy, čtenáři našeho webu.

Ve vašem okrese se přihlásily tyto domovy a instituce. Jejich názvy, adresy najdete pod textem. Abyste mohli lépe rozhodnout, popis jejich konkrétního projektu přikládáme.

Hlasovat můžete na konci článku od 21. února do 1. března. Přejeme vám šťastnou ruku a vítěznému domovu od srdce blahopřejeme. Podmínky předání daru domluvíme již s ním.

Vyhrajte dárkový box
Partner projektu připravil pro 15 z vás věcný dar v podobě oblíbeného dárkového boxu. Jak vyhrát cenu? Soutěžní otázku najdete ZDE.

Liberecký okres

1) Domov důchodců Český Dub, p. o., Zámecká 39, Český Dub IV, 46343 Český Dub

Otevřený domov

Chceme i nadále posilovat mezigenerační propojení. Náš domov by neměl být uzavřenou komunitou jeho obyvatel a zaměstnanců. Měl by být vnímán jako místo, kam běžně přicházejí i jiní lidé, než pouze příbuzní a přátelé obyvatel domova. Chceme připravit několik akcí, na kterých by se domov představil, prezentoval.

2) Domov důchodců Rokytnice nad Jizerou, p. o., Dolní 291, Rokytnice nad Jizerou

Senioři vnoučatům, vnoučata seniorům

Senioři se zaměří na třídění odpadů, minimální používání jednorázových pomůcek, snížení množství zbytků stravy (na jejich žádost - snížení normy pro přílohy a zvýšení podávání ovoce a zeleniny), do jídelníčku budou zařazeny dva dny odlehčená (bezmasá) strava, v rámci aktivit si vypěstují bylinky do nápojů, ušijí sáčky na potraviny ze zbytků látek a tím sníží spotřebu plastových obalů, budou se podílet na nižší spotřebě vody a energií. A tím se budou podílet na ochraně planety. Vnoučata se zaměří na spolupráci se seniory: svými vystoupeními MŠ, ZŠ, ZUŠ (pásma pohádek, písniček a básniček, koncerty), akci tvoříme společně se seniory (společná výtvarná setkání), tvoříme vánoční přáníčka pro seniory - spolupráce se všemi školami v Rokytnici nad Jizerou a Jabloncem nad Jizerou. Děti pracovníků pravidelně navštěvují a nadále budou navštěvovat domov na společenských akcích a vždy jsou součástí akce v oblečení, které souvisí s tématikou akce a tím celou akci oživí, dále se snaží seniory zabavit povídáním, čtením, hraním her… Předávají dárky na vánočních besídkách…