Částka ve výši 1 470 tisíc korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 tisíc korun získá Naivní divadlo Liberec. Zbývajících pět milionů jde na konkrétní projekty. V případě Šaldova divadla budou peníze využity na 2. etapu výměny sedadel v hledišti a výměnu podlahových krytin.

„V rámci této dotace bude také v Malém divadle upraven venkovní vstupní prostor včetně venkovního nábytku, vitríny pro propagaci a vývěsní plochy u vstupu a zakoupen jeden hudební nástroj pro orchestr divadla. Částka 790 tisíc korun pak pomůže při koupi projektoru s objektivem, který bude v Divadle F. X. Šaldy sloužit k projekcím během představení,“ uvedl Jiří Ulvr krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Dotaci 400 tisíc korun poskytne kraj Naivnímu divadlu na nákup osvětlovacího pultu. „Nový osvětlovací digitální pult nahradí ten současný, který pochází z roku 2010,“ poznamenal Ulvr. Padesát tisíc korun pak kraj věnuje na propagaci Naivního divadla a potažmo sebe sama v zahraničí.