Adventní věnce, svíčky z včelího vosku, ale i výrobky z ručního papíru zde nabízely chráněné dílny občanských sdružení z Liberce. Podle odhadu přilákala výstava, která trvala jen jeden den, několik stovek lidí.

„Jsme tu už podruhé. Mám radost, že i letos lidé chodili,“ řekla Radka Mádlíková z občanského sdružení Houpajda. To se stará o děti postižené leukémií. Na výstavě nabízelo obrázky vyrobené ubrouskovou metodou.

„Výrobky tvoří nemocné děti a dobrovolníci. Pro děti, které leží v nemocnici, je ubrousková metoda jedním z mála způsobů, jak mohou něco dělat,“ dodala Radka Mádlíková. Za utržené peníze sdružení organizuje ozdravné pobyty.

Podruhé se zde představilo i občanské sdružení pro pomoc zdravotně postiženým Pochodeň. Klienti byli rádi, že jejich výrobky dělají někomu radost. Své výtvory předvedlo i občanské sdružení Fokus.

„Vánoční dárky dělají naši klienti chráněných i rehabilitačních dílen. Práce je pro ně hodně motivující. Úžasné je, když slyší pochvalné hlasy přímo od kupujících,“ objasnila Taťána Štefelová z občanského sdružení Fokus pro lidi s duševním onemocněním. Fokus nabízel na výstavě především keramiku a výrobky z ručního papíru.

„Letos přišlo zase o něco víc lidí než vloni. Vypadá to, že se zprávy o této akci roznášejí. Věřím, že příští rok to bude zase o něco lepší,“ doplnila Taťána Štefelová. Peníze z tržeb půjdou zpět do chráněných dílen na nákup materiálu a provozní náklady.