Děti o svůj oblíbený koutek v libereckých Lidových sadech nepřijdou.

Spor s novým majitelem sousední vily na Sovově ulici, který odstřihl k němu na pozemek vedoucí odpad z dětského koutku, vyřešilo vedení města nejprve tím, že do koutku postavilo chemické toalety. Příští rok pak radnice napojí koutek na veřejnou kanalizaci.

„Teď přes zimu stejně dětský koutek zavřeme. Přípojku na kanalizaci začneme budovat hned zjara,“ potvrdil náměstek primátorky pro ekonomiku Jiří Šolc (Liberec občanům).

„Dětský koutek je u Liberečanů hodně oblíbený, denně sem v létě přijdou desítky dětí. Peníze na přípojku ke kanalizaci najít musíme. Odhaduji, že napojení přijde zhruba na 200 tisíc korun,“ doplnil s tím, že jej konání nového majitele vilky, která kdysi sloužila jako sídlo učiliště, mrzí. „Dostal dům od města za dobrou cenu. Je mi líto, že chce takhle s městem bojovat,“ doplnil náměstek Jiří Šolc s tím, že v kupní smlouvě stálo, že vilu kupuje, jak je.

Podnikatele Tomáše Absolona nazlobilo to, že se o svodu splašek dozvěděl až během času. Nikdo mu o tomto problému dopředu neřekl. „Chtěl jsem se s městem domluvit už v srpnu. Nedošlo k žádné dohodě, město ani nějakou dohodu, na rozdíl ode mne, nepředložilo. Na můj mail z 8. září náměstek Svoboda nereagoval, proto jsem po dvou týdnech čekání odpad z dětského koutku zaslepil. Nebyl jsem ochotný arogantní chování vedení Liberce dál akceptovat,“ vysvětlil.

Chátrající vilu z první republiky prodali zastupitelé na konci minulého volebního období. Proti původní ceně 4 miliony se postavila opozice, posléze zastupitelé odsouhlasili prodej vily za dvojnásobek. Opozice navrhovala, že by si mělo město vilku ponechat a postavit tu mateřskou školku. To ale neprošlo.

Bývalé učiliště

- vila na Sovově ulici pochází z období první republiky
- sídlilo tu učiliště
- zastupitelé zchátralou budovu prodávali vloni dvakrát, poprvé za 4 miliony korun, což neprošlo
- po tlaku opozice město cenu zvedlo na 8,1 milionů korun