A nejenom obdivovat, ale i hlasovat pro vítězný obrázek. Probíhá zde totiž soutěžní výstava, kterou uspořádala Městská policie Liberec. „Soutěž jsme tématicky zaměřili na to, jak děti vidí, vnímají či jakou mají představu o práci libereckých strážníků,“ vysvětlil Luboš Raisner, vedoucí odboru prevence kriminality městské policie, který je zároveň iniciátorem soutěže. Jak doplnil, v dílech můžou děti využít svoje zkušenosti či poznatky získané při osobním setkání se strážníky na ulici, při besedách ve školách či při prezentačních akcích. „Proto jsme zaslali výzvu k účasti v této výtvarné soutěži s vyhlášenými tématy a instrukcemi do třiceti základních škol města Liberec,“ upřesnil Raisner.

Soutěžních obrázků se na městské policii sešlo na dvě stovky. Šedesát z nich, které vybrala komise městské policie, nyní soutěží o přízeň obyvatel Liberce.
Všichni, kteří přijdou do Nového magistrátu, mohou ve vestibulu vyplnit anketní lístek, kde vyberou nejlepší dílo každé kategorie, a ten potom vhodí do připravené schránky.

„Na výstavu mě upozornila kamarádka, jejíž dcera zde má vystavený obrázek. Myslím, že jsou všechny zdařilé, ale ještě nevím, kterému dám hlas,“ usmívá se před obrázky Hana Kotrmanová z Liberce.

Autor díla, které získá od občanů ve své kategorii nejvíce hlasů, bude slavnostně vyhlášen libereckým primátorem Jiřím Kittnerem a bude za svou snahu odměněn věcnými dary. Své hlasy mohou lidé odevzdávat až do 23. dubna, kdy výstava a soutěž končí.