Akci zaměřenou hlavně na děti, které dosud pravidelně nesportovaly, pořádá Občanské sdružení TPH Liberec ve spolupráci s katedrou tělesné výchovy Technické univerzity Liberec, krajskou pobočkou VZP pro Liberecký kraj a městem Liberec.

„Přicházejí školáci, jejichž rodiče již před lety prošli prvními ročníky naší prázdninové akce,“ říká s uspokojením za organizátory docent Aleš Suchomel.
Akce je zaměřená na školáky, kteří znají sport spíše z televize. Každý týden je čekalo 40 hodin tělesné aktivity, během nichž by měli na sport změnit názor a motivovat se k dalšímu zapojení. „Nevěnujeme se vrcholovým sportovcům, ale běžným školákům,“ doplnil Suchomel. Děti se scházely každé ráno v osm hodin, přebrali si je lektoři a domů se vracely odpoledne po čtvrté hodině. Oběd a pitný režim, doprava, vstupy i vybavení byly zahrnuty v ceně kurzu.
Kromě klasických her jako je fotbal, basketbal nebo ping pong si tak děti vyzkoušely například základy keramiky, strávily den v libereckém bazénu nebo si zajezdily na koních. Den byl rozdělený do 4 bloků, kde se střídal sportovní a kulturně laděný program.

Dozor měli na starost vybraní studenti katedry tělesné výchovy, pro které kurz představoval i užitečnou praxi do budoucího zaměstnání.