Za celým projektem stojí lokální skupina Obraz – Obránci zvířat v Liberci. „Účelem výstavy je představit lidem pomocí dětských obrázků realitu chovu kožešinových farem. Pracovali jsme s myšlenkou, co je a co není správné. S další kampaní proti množírnám, na kterou se zaměřila jablonecká školka MŠ Mšenáček, jsme nechali děti pomocí různých malířských technik téma volně zpracovat,“ představuje projekt vedoucí regionální pobočky Obrazu Veronika Hávová.

Děti se do projektu zapojily s nadšením a vytvořily vskutku zajímavá díla. „Nechtěli jsme ukazovat nic drastického a hledali jsme vhodnou formu prezentace, která by oslovila návštěvníky,“ svěřila se Hávová s tím, že ukázat realitu pomocí dětského myšlení se vyplatilo. Do projektu se zapojili předškoláci z MŠ Mšenáček děti ze ZŠ 5. květen v Liberci.

Témata byla jasně daná, a to kožešinové farmy, množírny a přeprava zvířat. „Je těžké si představit, jak taková přeprava může vypadat a ještě ji přenést na papír, ale obecně si myslím, že témata nebyla nijak extrémně složitá nebo těžká,“ dodala vedoucí liberecké pobočky.

Vernisáž a následná výstava proběhne v kavárně V Patře, která je jedním ze tří pracovišť Fokusu, který podporuje a pomáhá lidem, kteří jsou duševně nemocní. V kavárně pracují lidé, kteří zažili těžkou životní situaci a mají určité zdravotní omezení. „Můžete se těšit na představení celého projektu a skupiny Obraz, jejíž členové budou mluvit o nové kampani, na setkání s mladými autory, občerstvení a výbornou kávu. Chystáme i malé překvapení,“ láká návštěvníky Hávová.