„Pro děti jsme připravili několik soutěží, jako například malování, shazování kuželek, lovení rybiček v kašně parku, střílení z kuše, přecházení klády, nošení hrášku nebo skákání v pytli,“ uvedla Iva Mrázková, která na sychrovském zámku pracuje jako průvodkyně. „Pro všechny děti, které soutěžily, jsme měli nachystané ceny, například omalovánky,“ dodala.

Po oba dva víkendové dny bylo v zámeckém parku rušno. Děti si měly možnost zahrát a zaskotačit s pohádkovými bytostmi, například s princeznou, ježibabou, vodnicí, princem a loupežníkem.

„Přijeli jsme sem až Prahy a moc se nám tu líbí,“ svěřili se manželé Krupkovi, kteří se na Pohádkový park vydali se svou čtyřletou Terezkou. „Mně se moc líbí princezna a taky rybičky,“ doplnila svou maminku Terezka.

Zámek Sychrov patří k nejvýznamnějším novogotickým stavbám v Česku. V roce 1995 byl zařazen mezi národní kulturní památky. Jeho sbírka 240 portrétů patří k největší kolekci francouzského portrétního umění ve střední Evropě. Zámecký park o rozloze 23 hektarů v anglickém stylu založil kníže Kamil Josef Rohan, který nechal v polovině 19. století původně barokní zámek postavený v letech 1690 až 1693 přestavět do romantické novogotické podoby.