Na katedře tělesné výchovy Technické univerzity si mohly vyzkoušet jak spinning, tak i lezení na horolezecké stěně. Poznaly, jak vypadá trénink profesionálních volejbalistek a nakonec si s nimi zahrály v jednom týmu. „ Je dobře, že něco takového vzniklo. Tyhle děti se do zájmových kroužků nedostanou, i když jsou některé z nich moc šikovné, proto je dobře, že si můžou takhle zasportovat a zkusit si, jaké sporty je baví a jaké ne,“ uvedla vychovatelka z Dětského diagnostického ústavu Alena Niševová.

Předvojem akce bylo podporování dětí v návštěvách zápasů univerzitních volejbalistek. „Chtěli jsme pro děti něco nového, chodily na domácí zápasy, vytvářely atmosféru, při které se nám dobře hrálo a bylo to vážně příjemné. Myslím, že to pomohlo nejen nám, ale i jim,“ uvedla jedna z pořadatelek akce Michaela Dvořáková.

S nápadem na sportovní odpoledne přišla v říjnu roku 2010 Petra Novotná, hráčka volejbalu za českou reprezentaci, která se vrátila ze zahraničí. „V cizině je tohle běžné, sportovci se snaží pomáhat sociálně slabším dětem. Je to hezké,“ vysvětlila svůj nápad. Volejbalistky se tedy spojily s ředitelkou Dětského diagnostického ústavu Boženou Lányovou a začaly spolupracovat na plánu celé akce.

Aby se sportovně založené odpoledne mohlo pořádat, potřebovaly volejbalistky získat alespoň nějaké finance. Nakonec se inspirovaly akcí Každý koš pomáhá a po jejím vzoru platila každá hráčka za bodový blok symbolický obnos do společné kasičky. Na děti měli možnost libovolnou částkou přispívat i diváci a fanoušci u vstupu na utkání. Tímto způsobem získaly něco přes 3000 korun.

Nakonec tak hráčky liberecké Technické univerzity získaly dostatečný obnos, aby mohly pro méně šťastné děti zařídit občerstvení a uspořádat odpoledne plné sportu a zábavy.

NATÁLIE PECÁROVÁ