„Dodnes nikdo nechápe, co se vlastně stalo. Jaroslav přežil jen díky obrovskému štěstí a pohotové Horské službě. Po úraze zůstal odkázán na pomoc druhých a život v domě rodičů, jelikož na své vlastní bydlení neměl finance. Nyní se však usilovně snaží vrátit zpět do života. Začal chodit do práce a chce také začít znova s tenisem. Vozík na tenis ale není levná záležitost," vysvětluje Kristina Jakubcová z Konta Bariéry, které je garantem pomoci pro Jaroslava.

Proto nyní Jardovi pomáhají děti, které se zapojily do projektu Čtení pomáhá. Načítají pro něj částku 35 tisíc korun, aby si mohl koupit zmiňovaný tenisový vozík.

Do Čtení pomáhá je nyní zapojeno přes 160 tisíc dětí. Ty za každou přečtenou knihu získají kredit 50 korun, který si ale nenechávají pro sebe.

Věnují ho na vybranou charitu. Iniciátorem a donátorem Čtení pomáhá je Martin Roman.

Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu, přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených charitativních akcí.