Rodiče se proto ptají, proč si děti nemohou při závodech ukládat věci do šaten a zda na stadionu vůbec nějaké jsou? „Šatny samozřejmě na stadionu máme, a to hned několik. Záleží však vždy na organizátorovi akce, zda si je od nás pronajme,“ vysvětlil Lukáš Přinda, jednatel S group Sport Facility Management, která atletický stadion provozuje.

Přišla o doklady i mobilní telefon

Maminka školačky, které se ztratilo veškeré oblečení, doklady a mobilní telefon poukázala na fakt, že děti si při závodech nechávají věci na tribunách, kde je cedule, že za odložené věci neručí. „Zmizelo nám úplně všechno. Když už nemají k dispozici šatny, proč tam například při konání závodů neobchází alespoň strážníci městské policie?,“ diví se Jana Kopečná.

Zeptali jsme proto Ladislava Krajčíka, ředitele Městské policie Liberec, zda by taková možnost mohla existovat. „Prioritně je zabezpečení proti krádežím záležitostí pořadatele, a tak to také podáváme. Pokud však někdo z nich přijde a požádá o spolupráci, pokaždé se snažíme vyhovět, pokud je to v našich silách,“ vysvětlil Ladislav Krajčík s tím, že však prvotním úkolem strážníků není stát nad věcmi a hlídat je.

Pořadatele závodů, na kterých se věci patnáctileté Andree ztratily, zpráva o krádeži překvapila. „Slyším to od vás poprvé a mrzí mě to, je mi to líto. Do budoucna to určitě bereme jako podnět, budeme minimálně uvažovat o pojištění proti krádežím,“ uvedl Vladimír Boháč, předseda Liberecké sportovní a tělovýchovné organizace o. s., která závody na konci května na libereckém atletickém stadionu.