Děti a jejich dospělý doprovod čeká nejen mnoho zajímavostí ze světa dětské literatury, pohádek, písniček a malování. Přijedou i hosté, kteří tu ještě nebyli. Mezi nimi to bude i spisovatel Ondřej Neff.

Veletrh otevře brány libereckého výstaviště ve čtvrtek 26. března a potrvá až do soboty 28. března. „Každý ročník je něčím nový, především má jiné téma. Letos jsme téma pojmenovali – Úspěšní čtou. Podtémata jsou Svět Julese Verna a Příběhy všedního dne Františka Nepila. Téma má zdůrazňovat základní lidské hodnoty jako soudržnost, slušnost, ohleduplnost nebo čest, tedy vlastnosti, jež se v reálném světě dnes moc nenosí,“ přiblížila za ředitelka Krajské vědecké knihovny Dagmar Helšusová.

Cílem veletrhu je prohlubovat v dětech vztah k literatuře a přivést je ke knížce a ke čtení. Poslední roky cestu na výstaviště nachází bezmála 10 tisíc návštěvníků. „Největší radost máme z toho, že vedle škol na veletrh chodí i rodiče a prarodiče s dětmi, že výstaviště žije dětskou knihou až do večera. Pak mám radost, že sem přijede Ondřej Neff,“ dodala ředitelka.